Czy polecane są regały magazynowe wspornikowe?

Składowanie towaru w magazynach może być banalnie proste, jeśli zastosuje się odpowiednie meble, których główną funkcją jest możliwość przechowywania wszelkiego rodzaju towarów. W magazynach zazwyczaj można zauważyć regały paletowe oraz wspornikowe. A także regały półkowe. Warto wiedzieć czym różnią się one od siebie, żeby dokonać dobrego wyboru i wybrać taki produkt, który okaże się funkcjonalny i wytrzymały.

Regały magazynowe półkowe

W magazynach, w których zastosowano regały magazynowe półkowe, składuje się towary pojedyncze lub te, które znajdują się w kartonach. Natomiast na regałach paletowych przechowywane są palety. Zamiast półek posiadają belki. Ostatnim rodzajem regałów są wspornikowe. Wszelkiego rodzaju towary umieszczane są na nich na wspornikach, które ułożone są poziomo. Ma się szansę zakupienia regałów, które mogą stać samodzielnie i których nie będzie się przemieszczać. Można także zdecydować się na regały, które będą wyposażone w kółka. Dzięki temu w dowolnej chwili można je przesuwać według własnego uznania.

Regały magazynowe i składowanie towarów

Na regałach półkowych składuje się przedmioty i towary o małych gabarytach oraz o niewielkiej wadze. Z reguły pracownik umieszcza je ręcznie na półkach. Do układania towarów na tego rodzaju regałach nie są potrzebne żadne pojazdy, w tym na przykład wózki widłowe. Nie są to regały wysokie, więc nie ma konieczności używania dodatkowych sprzętów, które w innym przypadku mogłyby okazać się przydatne. Konstrukcja tego rodzaju regałów jest stosunkowo prosta. Ich szkielet to po prostu rama, która połączona jest ze sobą belkami tworzącymi półki o różnym udźwigu. To jak wytrzymałe półki się wybierze, zależy od tego, jakie towary zamierza się składować.

Regały magazynowe paletowe

Ten rodzaj regałów służy do magazynowania towarów, znajdujących się na paletach. W porównaniu do regałów półkowych są one wysokie, więc do umieszczania ładunków potrzebne jest zastosowanie wózków widłowych. Ich konstrukcja jest jeszcze bardziej solidna niż w przypadku regałów półkowych. To jaki rodzaj regałów się wybierze, jest uzależnione od tego, w jakich warunkach będą składowane towary oraz jakiego będą typu. Na pewno wśród wielu modeli z łatwością wybierze się taki, który spełni oczekiwania. Trzeba jednak mieć wystarczającą wiedzę na ich temat, żeby rozróżnić poszczególne rodzaje, albo po prostu zdać się na fachową pomoc pracownika sklepu, w jakim będzie dokonywało się zakupu. Regały te są łatwe w czyszczeniu, ponieważ w większości wykonane są z metalu. Są solidne i wytrzymałe, dzięki temu ma się pewność, że posłużą długo i że będą spełniały swoją funkcję.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *