Regały metalowe w magazynach

Meble uniwersalne       

Metalowe regały są meblami uniwersalnymi, funkcjonalnymi oraz ekonomicznymi. Znajdują one całą masę zastosowań. Regały są wykorzystywane w magazynach, warsztatach, sklepach czy też archiwach. Metalowe regały umożliwiają nam utrzymanie oraz składowanie ładunków w idealnym porządku. Bardzo dużą zaletą metalowych regałów jest sama łatwość montażu. Metalowe konstrukcje są niezwykle wytrzymałe, stabilne oraz doskonale radzą sobie z dużymi ciężarami. Są także odporne na warunki zewnętrzne. Zaletą metalowych regałów jest także cena niewysoka. W domowych gospodarstwach spotyka się je w piwnicach oraz w garażach.

Metalowe regały w magazynach

Regał magazynowy w dużych ilościach znajduje się w każdym magazynie. Procesy magazynowania są czynnościami skomplikowanymi jak i także wymagającymi bardzo dużego zakładu pracy. Zadaniem wszystkim magazynierów jest nie tylko samo dbanie o ewidencję właściwą ładunkowych jednostek, ale także o składowanie prawidłowe oraz rozmieszczenie towaru. Magazynowe regały ułatwiają nam magazynową gospodarkę. Umożliwiają składowanie ładunków. Pozwalają dodatkowo magazynować towary w warunkach optymalnych. Popularne magazynowe regały to paletowe regały, półkowe regały czy też wspornikowe regały. Paletowe regały są stałymi konstrukcjami, które składają się ze słupów na stale montowanych oraz z dodatkowych elementów pionowych oraz poziomych. Do obsługi regałów tego rodzaju są używane oczywiście wózki widłowe. Paletowe regały umożliwiają nam składowanie naprawdę dużego asortymentu bez dostępu ograniczonego do poszczególnych ładunkowych jednostek.

Półkowe regały

Półkowe regały są regałami, na których się składuje ładunki niewielkie, które są umieszczone w magazynowych pojemnikach. Zaleta takich regałów to możliwość regulowania wysokości poszczególnych półek. Dzięki temu jest możliwe magazynowanie towarów o wymiarach naprawdę różnych. Wspornikowe regały to regały o konstrukcji prostej. Składają się one ze słupa oraz ze wsporników do nich przymocowanych pod odpowiednim kątem. Wspornikowe regały są przeznaczone do składowania dłużycowych towarów. Do obsługi wspornikowych regałów używane są suwnice czy też specjalne wózki boczne. Dzięki magazynowym regałom w sposób naprawdę funkcjonalny zagospodarować można samą powierzchnię magazynu oraz utrzymać porządek należyty pośród wszelkich zgromadzonych produktów w naszym magazynie. Magazynowe regały pozwalają na wykorzystanie maksymalne wszelkiej magazynowej przestrzeni bez marnowania jakże cennych centymetrów. Jak widać regały naprawdę są genialne oraz pomogą nam w utrzymaniu porządku.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *